معرفی 10 مورد از بهترین ویژگی ‌های MIUI 12 شیائومی

معرفی 10 مورد از بهترین ویژگی ‌های MIUI 12 شیائومی MIUI 12

پس از شایعات مختلف در نهایت شیائومی جدیدترین ویژگی‌های رابط کاربری MIUI را معرفی کرد. این رابط کاربری جدید بسیار جذاب و هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد و قطعا نظر بسیاری از کاربران شیائومی را به خود جلب خواهد کرد. رابط کاربری MIUI 12 دارای ویژگی‌ها و امکانات جدید و گسترده‌ای است که برای کاربران بسیار کاربردی خواهد بود. در ادامه به معرفی ویژگی‌های جدید این رابط کاربری Xiaomi خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های MIUI 12 در گوشی‌های شیائومی

1) رابط کاربری

MIUI 12

شیائومی طی چند سال گذشته به طور مداوم در حال طراحی مجدد رابط کاربری خود بوده است تا MIUI مورد توجه کاربران بیشتری قرار گیرد. سال گذشته، MIUI 11 از رابط کاربری ساده و خوبی برخوردار بوده و امکانات خوبی را در اختیار کاربران قرار داده بود. امسال هم رابط کاربری MIUI 12 شیائومی طراحی شده و باید اشاره کنیم که طراحی آن کاملا مینیمالیستی بوده است. این رابط کاربری جدید بسیار منسجم بوده و توازن خوبی بین ویژگی‌ها و طراحی مینیمالی آن برقرار شده است. همه چیز در این رابط کاربری با یکدیگر همگام‌سازی کامل را دارند.

2) انیمیشن و جلوه‌های گرافیکی

معرفی 10 مورد از بهترین ویژگی ‌های MIUI 12 شیائومی MIUI 12

در این رابط کاربری منوها و صفحات بسیار برجسته هستند و شباهت زیادی با سیستم‌عامل ویندوزفون وجود دارد. در واقع بهش بصری این رابط کاربری بسیار خوب بوده و خبری از انیمیشن‌های گرافیکی بیهوده نیست. در واقع بخش‌های گرافیکی ماجرا مشابه iOS بوده و تجربه خوبی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. در نتیجه زمانی که بخواهید بین برنامه‌های مختلف گشت و گذار کنید شاهد عملکرد خوبی خواهید بود و با گلچینی از جلوه‌های گرافیکی کاربردی و جذاب روبرو خواهیم شد.

3) کنترل مرکزی

معرفی 10 مورد از بهترین ویژگی ‌های MIUI 12 شیائومی MIUI 12

به طور کلی شیائومی در رابط کاربری MIUI 12 تلاش کرده تا عملکردی مشابه iOS را در اختیار کاربران قرار دهد. در نتیجه می‌توان گفت که این رابط کاربری کپی خوبی از iOS بوده مشکلات نسخه قبلی در این بروزرسانی وجود ندارد. پنل Quick Settings و بخش اعلان‌ها در این رابط کاربری جدید به دو بخش مختلف تقسیم شده است. در بخش کنترل مرکزی می‌توانید از قسمت بالا سمت راست وارد بخش اعلان‌ها شوید و در بخش بالا سمت چپ به پانل تنظیمات سریع دسترسی داشته باشید. البته احتمالا بسیاری از کاربران از این بخش خوششان نخواهد آمد اما جای نگرانی نیست زیرا امکان غیرفعال کردن کنترل مرکزی وجود خواهد داشت. شایان ذکر است که محتوای تبلیغاتی در اولویت پایین‌تری نسبت به اعلانات مهم‌تر قرار دارند در نتیجه اعلانات مهم در میان تمامی اعلانات تبلیغاتی گم نخواهد شد و دسته‌بندی خوبی را در این بخش شاهد خواهیم بود.

4) غیرفعال کردن تبلیغات با یک کلیک ساده

معرفی 10 مورد از بهترین ویژگی ‌های MIUI 12 شیائومی MIUI 12

10 مورد از تنظیماتی که باید در MIUI تغییر دهید

در این نسخه شیائومی قابلیتی را در اختیار کاربران قرار داده که با یک حرکت ساده می‌توان تبلیغات را غیر فعال کرد. در واقع این قابلیت خبر خوبی برای کاربران این سیستم‌عامل بوده است. در نتیجه نیازی نیست تا برای هر برنامه به صورت مجزا تبلیغات را لغو کنید و می‌توانید از بخش تنظیمات در بالای صفحه وارد Privacy Policy شوید و گزینه این System Ads را پیدا کنید. در نهایت باید این قابلیت را غیرفعال سازید تا تبلیغات درکلیه برنامه‌ها لغو شود. در واقع کارایی جذاب و متفوات این قابلیت این است که می تواند به شکلی ساده تمامی تبلیغات را به صورت همزمان لغو سازد.

5) پنجره شناور

معرفی 10 مورد از بهترین ویژگی ‌های MIUI 12 شیائومی MIUI 12

پنجره شناور یکی از مهمترین ویژگی‌های MIUI 12 است و این قابلیت در گوشی‌های شیائومی بسیار کاربردی و جذاب خواهد بود. البته این قابلیت فقط در اختیار کاربرانی که از سیستم‌عامل اندروید ۱۰ بهره می‌برند قرار خواهد گرفت. این قابلیت هیچ محدودیتی برای برنامه‌های مختلف نخواهد داشت و در برنامه‌های مختلفی چون واتساپ، تلگرام، ماشین حساب و سایر برنامه‌های محبوب، کاربردی خواهد بود. در واقع شما می‌توانید پنجره‌های مختلف از برنامه‌های مختلف را باز کنید و کنار هم این پنجره‌ها را در اختیار داشته باشید. این قابلیت مشابه مالتی تسکینگ در سیستم‌عامل ویندوز خواهد بود اما عملکرد محدودی نسبت ویندوز خواهد داشت.

6) حفظ حریم خصوصی

معرفی 10 مورد از بهترین ویژگی ‌های MIUI 12 شیائومی MIUI 12

شیائومی در این نسخه از MIUI خود اقدامات کافی برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران را ارائه کرده است. در واقع در بخش تنظیمات بخش خاصی برای حفظ حریم خصوصی کاربران ارائه شده که به کنترل مجوزهای برنامه‌های مختلف خواهد پرداخت. این مجوزها شامل استفاده از حافظه ذخیره‌سازی، دوربین، میکروفون و دیگر موارد این چنینی است. در نتیجه کاربران می‌توانند حریم خصوصی خود را در برنامه‌های مختلف مدیریت کنند و بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرند. از سوی دیگر جای این قابلیت در MIUI شیائومی خالی بود که اکنون در دسترس کاربران قرار گرفته است. حفظ حریم خصوصی در تمامی سیستم‌عامل‌ها و رابط‌های کاربری به یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها تبدیل شده که شیائومی نیز در MIUI 12 به آن توجه زیادی کرده است.

7) حالت تاریک / Dark Mode 2.0

معرفی 10 مورد از بهترین ویژگی ‌های MIUI 12 شیائومی MIUI 12

شیائومی قبلاً Dark Mode رادر MIUI 11 ارائه کرده بود اما اکنون این قابلیت در MIUI 12 پیشرفت زیادی کرده است. در واقع اکنون در MIUI 12، شاهد یک نسخه جدید از حالت تاریک یعنی Dark Mode 2.0 هستیم. در این حالت جدید علاوه بر حالت تاریک معمول سیستم، والپیپرهایی تیره با رنگ متضاد نیز ارائه خواهد شد. از سوی دیگر در این حالت میزان روشنایی صفحه کاهش خواهد یافت و  کنتراست به صورت خودکار تنظیم خواهد شد. به این ترتیب نتیجه‌ای خود از حالت تاریک جدید دریافت خواهید کرد. علاوه بر این‌، اکنون می‌توانید حالت تاریک را بر برنامه‌های فردی خود نیز اعمال کنید.

8) حالت Snap Mode در دوربین

معرفی 10 مورد از بهترین ویژگی ‌های MIUI 12 شیائومی MIUI 12

Snap Mode یک ویژگی جدید MIUI 12 است و تحت تنظیمات دوربین گنجانده شده است. با فعال کردن حالت اسنپ، می‌توانید حتی در صورت خاموش بودن صفحه، عکاسی کنید. اصولاً با این ویژگی دیگر نیازی به دانلود دوربین‌های ثالث از فروشگاه Play نیست. برای فعال کردن آن، کافی است تنظیمات دوربین را باز کرده و Snap Mode را روشن کنید. پس از آن برنامه دوربین را باز کرده و صفحه را خاموش کنید. اکنون دکمه پایین صدا را فشار داده و نگه دارید و یک عکس بلافاصله گرفته می‌شود. در نظر داشته باشید که در چنین حالتی صدای دوربین نیز غیرفعال خواهد شد. در واقع این قابلیت برای عکس‌برداری مخفیانه کاربردی خواهد بود.

9) قابلیت Focus Mode

معرفی 10 مورد از بهترین ویژگی ‌های MIUI 12 شیائومی MIUI 12

Focus Mode بالاخره پس از سروصدای بسیار در MIUI 12 ارائه شد. در این حالت شما می‌توانید تنظیم کنید که در مدت زمان‌های مختلف از ۳۰ دقیقه تا ۹۰ دقیقه تمامی اعلان‌های برنامه‌های مختلف غیر‌فعال شود و تمرکز شما بر کارتان باشد. در واقع از آنجایی که اعلان‌ها حواسمان را پرت می‌کنند، این حالت ارائه شده تا تمرکز بیشتر را برای کاربران فراهم آورد. این قابلیت برای کاربرانی مدت طولانی از گوشی خود استفاده می‌کنند نیز بسیار کاربردی خواهد بود زیرا می‌توانند با این روش مدت زمانی خود را محدود کنند و دسترسی محدودی به گوشی هوشمند داشته باشند. این قابلیت اکنون در بسیاری از گوشی‌های هوشمند ارائه شده و اکنون نیز در رابط کاربری MIUI 12 در اختیار کاربران قرار گرفته است.

10) جعبه ابزار ویدیو

معرفی 10 مورد از بهترین ویژگی ‌های MIUI 12 شیائومی MIUI 12

Video Toolbox یک ویژگی جدید در MIUI 12 است که بسیار شبیه به Task Toolbox است. این قابلیت فقط مرتبط با برنامه ویدیو بوده که در سمت چپ قرار می‌گیرد و به کاربران امکان مدیریت و کنترل بیشتر ویدیوها را خواهد داد. در نتیجه اگر در حال تماشای ویدیو باشید از طریق این جعبه ابزار می‌توانید افکت‌های مختلف را به ویدیوی خود اعمال کنید یا بر روی ویدیوی یادداشت هایی را ثبت کنید. همچنین می توانید تنظیمات صدا و دیگر تنظیمات را در این بخش تغییر دهید. این قابلیت بسیار کاربردی و جذاب خواهد بود و عملکرد خوبی را در بخش ویدیو خواهد داشت.

مدیریت وب سایت
دیدگاه کاربران
28 دیدگاه
 • Sadegh 14 شهریور 1401 / 8:44 ب.ظ

  سلام من گوشی شیایومی نوت 8 پرو هست چطوری صفحه تماس میشه عوض کرد چون دیدم گوشی های سامسونگ میشه این کار رو کرد

  • ادمین شیائومی ایران 20 شهریور 1401 / 11:19 ق.ظ

   سلام از قسمت تم ها میتوانید تغییر دهید فقط باید قبلش چک کنید که تم مورد نظر این قابلیت رو داشته باشد

 • Hanisa 23 اسفند 1400 / 2:38 ب.ظ

  سلام من گوشیم POCO X 3 NFC هست اومدم گوشیمو زدم بازیابی کارخانه حالا هر چی منطقه گوشیمو تغییر میدم تم نمیاره باید چیکار کنم بعد اون هم تا حالا ۲/۳ بار آپدیت کردم میشه یه راه حل بدین

  • ادمین شیائومی ایران 21 شهریور 1401 / 12:07 ب.ظ

   سلام ،اگر آپدیت کردید و ریجن هم تغییر دادید باز هم مشکل حل نشده باید یکبار دستگاهتون رو ریست فکتوری کنید تا مشکلتون حل بشه

 • Amir 11 اسفند 1400 / 11:58 ق.ظ

  من گوشیمpoco x3pro هستش بعد برنامه تم نیامده اپدیتشم کردم ولی بازم نیومده
  میشه بگید چطور بیارمش

  • amir.sorna69 16 اسفند 1400 / 3:54 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر ریجن گوشیتون رو روی هند بذارین احتمالا درست میشه

 • وحید 27 مهر 1400 / 3:44 ب.ظ

  سلام
  من می 11 لایت دارم، .قتی سوار ماشین میشم حالت dnd خودکار فعال میشه، نمیتونم غیر فعالش کنم، باید چه کنم؟

  • haninezarat 5 آبان 1400 / 4:02 ب.ظ

   سلام وقت بخیر . از نوار بالای گوشی قسمت حالت رانندگی را غیر فعال کنید

 • تیک تاک 23 مهر 1400 / 4:31 ب.ظ

  سلام من پوکو X3 NFC دارم چجوری باید فایل other رو پاک کنم لعنتی ۱۳ گیگ از گوشیمو پز کرده

  • haninezarat 5 آبان 1400 / 4:10 ب.ظ

   سلام از فایل منجیر میتوانید اینکار را انجام دهید

 • سلام و درود خدمت شما 27 تیر 1400 / 12:47 ب.ظ

  تو آپدیت جدید بعضی ای موارد نیست.
  گوشی منpoco x3 هست میشه ترفندهای جدید و بزارید.
  ممنونم و تشکر

  • haninezarat 27 تیر 1400 / 4:43 ب.ظ

   سلام روزبخیر
   چه مواردی ؟لطفا اگر میشه بیشتر توضیح بدید

 • یاسی 24 اسفند 1399 / 0:01 ق.ظ

  سلام من گوشیم پنجره شناور داشت الان دیروز بروزرسانی کردم دیگه پنجره شناور برام فعال نیست باید چیکار کنم

 • زهرا 15 بهمن 1399 / 1:35 ب.ظ

  عالی بود ، گوشی ردمی هشت من برای نوار وضعیت جدید به مشکل برخورده چون که تصویر زمینه نوار وضعیت خاکستری است و شفاف نیست ممنون میشوم راهنمایی کنید که چطور میتونم شفاف و یا ماتش کنم ؟؟؟؟

  • مدیریت وب سایت 20 بهمن 1399 / 11:14 ق.ظ

   سلام باید داخل تنظیمات بروید و در آنجا میتونید تغییر بدید یا این که شما تم بر روی گوشی نصب کرده اید

  • Mohsen 18 مرداد 1400 / 1:12 ب.ظ

   سلام وقت بخیر بعد بروزرسانی miui12.0.4 کلا تنظیمات اثر انگشت از گوشی حذف شده ،و در بخش قفل صفحه رویت نمیشه ، باید منتظر اپدیت بعدی باشم یا عملکرد متقابلی میشه انجام داد؟

   • haninezarat 18 مرداد 1400 / 1:26 ب.ظ

    سلام روزبخیر ،اول یه backup از اطلاعات گوشیتون بگیرید بعد ریست فکتوری کنید

 • مرتضی احمدی 26 دی 1399 / 9:50 ق.ظ

  با سلام
  بعد بروز رسانی مشکل باتری پیدا شده سریعتر خالی میشه
  مشکل برای چی هست؟

  • مدیریت وب سایت 27 دی 1399 / 1:12 ب.ظ

   سلام با توجه به ناپایدار بودن به روزرسانی های موبایل بهتر است تا به روزرسانی پایدار آپدیت نکنید. در صورت خالی شدن غیرطبیعی باتری گوشی باید تا آپدیت بعدی صبر کنید تا مشکل برطرف شود فعلا راهی نیست.

 • Sana 14 دی 1399 / 5:58 ب.ظ

  مال من خیلی هاست نشده راهنمایی کنید لطفاً

  • مدیریت وب سایت 15 دی 1399 / 1:01 ب.ظ

   سلام متوجه منظورتون نشدم

 • رضا 25 آذر 1399 / 1:17 ق.ظ

  من در تاریخ ۲۰ آذر ۹۹ بهmiui 12 ارتقا دادم،ولی این گزینه های ک اینجا گفتین،مث جعبه ابزار ویدیو،focus mode,snap mode,,جعبه ابزار ویدیو،حفظ حریم مصوصی(stats,manange)،غیر فعال کردن تبلیغات،app drawer،وجود نداره؟؟؟!!!!!!

  • مدیریت وب سایت 25 آذر 1399 / 12:54 ب.ظ

   سلام بله تو آپدیت جدید این موارد حذف شده – این مطلب به روز رسانی خواهد شد

 • Masoud2015 19 تیر 1399 / 0:29 ق.ظ

  عالی بود

  • حامد 23 خرداد 1400 / 10:35 ب.ظ

   با سلام اتفاق عجیبی برا من رخ داده اونم اینکه گوشی من با miui12.4 اپدیت miui 12.0.2.0 stable اومده بود و من دانلود کردم انگار نسخه قدیمی به جای نسخه تازه برا گوشی اومده بوده ؟

   • haninezarat 24 خرداد 1400 / 12:38 ب.ظ

    سلام روزبخیر، لطفا مدل گوشی را بفرمائید و در ضمن بفرمائید رام گوشی چه نخسه ای می باشد؟

    • Hanisa 23 اسفند 1400 / 2:39 ب.ظ

     سلام من گوشیم POCO X 3 NFC هست اومدم گوشیمو زدم بازیابی کارخانه حالا هر چی منطقه گوشیمو تغییر میدم تم نمیاره باید چیکار کنم بعد اون هم تا حالا ۲/۳ بار آپدیت کردم میشه یه راه حل بدین

     • ادمین شیائومی ایران 21 شهریور 1401 / 12:08 ب.ظ

      سلام لطفا پیام قبلی را چک بفرمائید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *