تفاوت نسخه گلوبال و چینی محصولات شیائومی چیست؟

مدیریت وب سایت
5 اردیبهشت, 1399
18 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تفاوت نسخه گلوبال و چین شیائومی

Global ROM ، Global Version یا China Version برخی از انواع مختلفی هستند که در هر یک از تلفن های هوشمند شیائومی می توان مشاهده کرد. چندین نامگذاری که بسیاری از مشتریان شیائومی را برای خرید محصولات آن گمراه ساخته است. زیرا نمی دانند کدام مدل گزینه بهتری بوده و چه تفاوتی بین نسخه های مورد اشاره وجود دارد.

به همین دلیل ما می خواهیم در این مطلب توضیح دهیم که تفاوت های هر یک از این مدل ها چیست، بنابراین می‌توانید بدانید که کدام تلفن هوشمند را بخرید.

[blockquote author=””]معرفی بهترین گوشی های هوشمند شیائومی ۲۰۲۰[/blockquote]

نسخه چینی به عنوان نسخه CN هم شناخته می شود

نسخه چینی گوشی هوشمند شیائومی که با نام CN نسخه نیز شناخته می شود، چیزی فراتر از نسخه ای نیست که برای فروش در کشورهای آسیایی در نظر گرفته می شود. به عبارت دیگر ، همانطور که از نام آن پیداست، نسخه‌ای که در بازار چین به فروش می رسد.

شیائومی نسخه چین

از بین خصوصیات آن، نسخه چینی شامل سرویس Google نشده، بنابراین ما به فروشگاه برنامه های Play Store دسترسی نخواهیم داشت. همچنین، این نسخه تنها دارای زبان های چینی و انگلیسی بوده و در این حالت پیکربندی با زبان فارسی همراه نیست.

یکی دیگر از ویژگی های که شاهد آن نخواهیم بود، عدم پشتیبانی از باند فرکانسی B20 است. بنابراین خبری از پشتیبانی سینگال 4G در هر منطقه‌ای چون ایران وجود نداشته و تنها در مناطق خاصی می‌توان این گوشی‌ها را به کار گرفت.

Global ROM، نسخه چینی با یک ROM سفارشی نصب شده است

یکی دیگر از انواع موجود در بازار می توان به گوشی های هوشمند دارای ROM اشاره کرد. نسخه ایجاد شده برای پاسخگویی به نیازهای خاصی که بطور پیش فرض در نسخه چینی شاهد آن نیستیم، با نصب یک ROM سفارشی بدست می آید.

شیائومی رام گلوبال

به طور خاص، یک گوشی هوشمند شیائومی با Global ROM یک نسخه جهانی نیست، در واقع ما با یک گوشی هوشمند در نسخه چین رو به رو هستیم که یک ROM سفارشی، جهانی یا شخصی که توسط فروشنده یا توسط EU Xiaomi نصب شده است، را دربرمی گیرد. همه اینها به منظور داشتن زبان فارسی و سرویس‌های گوگل انجام می گیرد.

همچنین لازم به ذکر است که اسمارتفون های چینی بدون پشتیبانی از باند B20 عرضه می شود، زیرا در این حالت محدودیت سخت افزاری است که از طریق نرم افزار قابل اصلاح نیست. همچنین توجه داشته باشید که ROM سفارشی توسط فروشنده نصب می شود و نرم افزارهای پیش فرض و زائدی را در گوشی شاهد هستیم، زیرا تنها در این حالت می توانیم تلفن هوشمند خود را ذخیره سازی کنیم.

Global Version، تنها نسخه ای برای عرضه در خارج از چین است

چه در ایران، اروپا یا هر کشور دیگری به جز چین باشیم، توصیه شده ترین نسخه ای که هنگام خرید شیائومی باید به آن توجه داشت، Global Version است. مدلی که با نام “Global Version” نیز شناخته می شود.

نسخه گلوبال

به طور دقیق، نسخه جهانی یک گوشی شیائومی تنها موردی است که به طور پیش فرض همه زبانها، و همچنین سرویس های Google و فروشگاه Play Store را دربرمی گیرد. به طور مشابه، در سطح سخت افزاری ، این مدل ها تنها مدل هایی هستند که از محدوده فرکانس مورد استفاده باند B20 پشتیبانی می کنند، بنابراین در استفاده از پوشش سیگنال 4G هیچ محدودیتی نخواهیم داشت.

[blockquote author=””]۱۶ گوشی هوشمندی که در سال ۲۰۲۰ از راه می رسند[/blockquote]

لازم به ذکر است که در نسخه جهانی نسخه های مختلف MIUI وجود دارد. بین آنها در سطح کلی، نسخه GLOBAL را می یابیم که نسخه ای است برای تمام دنیا و نسخه EEA که برای استفاده در اروپا آماده شده است.

 

لینک منبع خبر