آموزش نحوه تغییر صدا زنگ در گوشی های شیائومی

مدیریت وب سایت
10 مرداد, 1401
49 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

تغییر صدا زنگ در گوشی های شیائومی به سه روش مختلف قابل انجام است تا کاربران گوشی شیائومی بتوانند به راحتی موزیک دلخواه یا قسمتی از موزیک را برای صدای زنگ انتخاب کنند. با به روز رسانی به آخرین نسخه رابط کاربری MIUI تمامی رام های گلوبال نیز میتوانند از برنامه تم ها یا همان Themes شیائومی که قبلاً فقط در کشور هند بود، استفاده کنند. در ادامه مطلب شیائومی ایران با یک دیگر هر سه روش عوض کردن صدای زنگ گوشی های شیائومی را مورد برررسی قرار می دهیم.

تغییر صدای زنگ گوشی های شیائومی با برنامه تم ها (Themes)

تغییر صدا زنگ در گوشی های شیائومی با برنامه تم ها (Themes)

یکی از برنامه های بسیار کاربردی که فقط در گوشی های شیائومی وجود دارد برنامه Themes است. این برنامه کاربردی قابلیت های زیادی مثل تغییر تم، تصاویر پس زمینه، فونت ها، شیوه قفل، آیکون ها و تغییر زنگ های مختلف گوشی را به کاربران می دهد. همان طور که به آن اشاره کردیم برنامه تم ها در گوشی های شیائومی قبلاً فقط با تغییر منطقه بر روی کشور هند قابل استفاده بود؛ اما اکنون با به روز رسانی گوشی خود میتوانید در تمام مناطق موجود برنامه تم ها را در اختیار داشته باشید. با ورود اپلیکیشن Themes به رام های گلوبال دیگر نیاز به نصب هیچ برنامه دیگری نداریم.

مراحل تغییر صدای زنگ با برنامه Themes

مراحل  تغییر صدای زنگ با برنامه Themes

از طریق برنامه تم شما میتوانید آهنگ صدای زنگ کلی گوشی، آهنگ سیم کارت یک یا دو، پیام ها، اعلانات و … تمام قسمت ها را به طور دقیق تنظیم کنید.

برنامه Themes شیائومی

ابتدا برنامه Themes (تم ها) را باز کرده و در پایین صفحه وارد قسمت پروفایل خود شوید. سپس بر روی زنگ ها (Ringtones) کلیک کنید. (مانند تصاویر)

زنگ ها در برنامه تم

اکنون وارد صفحه اصلی تغییر صدای زنگ شده اید که از بین صداهای موجود هم می توانید یک گزینه را انتخاب کنید، اما دراینجا میخواهیم قسمتی از آهنگ مورد نظر خود را برای صدای زنگ انتخاب کنیم. برای اینکار کافیست بر روی گزینه + را در پایین صفحه انتخاب کنید.

تغییر صدای زنگ از برنامه تم شیائومی

بعد از انتخاب منو جدیدی مانند تصور باز میشود که می توانید بین سه گزینه زیر یک گزینه را انتخاب کنید:

  1. صداهای ضبط شده (Recorder)
  2. مدیریت فایل ها (File Manager)
  3. موسیقی (Music)

سه گزینه Recorder و File Manager یا Music

از هر سه روش بالا میتوانید صدای زنگ مورد نظر خود را انتخاب و یا تغییر دهید؛ اگر صدای انتخابی شما ضبط شده است گزینه Recorder را انتخاب کنید، اگر فایلی را دانلود یا از برنامه هایی مانند واتساپ دریافت کردید گزینه File Manager و اگر موزیکی می خواهید انتخاب کنید گزینه Music را انتخاب کنید. بعد از انتخاب گزینه مورد نظر در میان لیست موجود آهنگ زنگی را که میخواهید انتخاب و تایید کنید.

سپس از شما پرسیده میشود که آهنگ انتخابی شما برای کدام قسمت، آهنگ زنگ سیم کارت یک یا سیم کارت دو، پیامک ، اعلان ها و Wake تنظیم شود و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید و کار تمام است.

نکته: اگر برنامه Themes را در گوشی های شیائومی، ردمی یا پوکو بعد از به روزرسانی به آخرین نسخه پیدا نکردید؛ می توانید با تغییر کشور (Region) به کشور هند به راحتی از برنامه Themes استفاده کنید.

استفاده از قسمتی از آهنگ برای صدای زنگ گوشی شیائومی

اگر میخواهید قسمتی از آهنگ مورد نظر را بر روی صدای زنگ قرار دهید برنامه Music شیائومی (موسیقی) بهترین گزینه برای شما است. موزیک خود را از هر روشی می توانید دانلود کرده و سپس به برنامه Music را باز کنید؛ از قسمت پایین گزینه My Music را کلیک کنید تا آهنگ های دانلود شده و موجود در گوشی را مشاهده کنید. آهنگی که میخواهید را لمس کنید تا اجرا شود.

برنامه Music

در اینجا برای انتخاب قسمتی از موزیک بر روی آیکون قیچی کلیک کنید مانند تصویر زیر در قسمت باز شده می‌تونید قسمت مورد نظر را انتخاب کنید.

استفاده از قسمتی از آهنگ برای صدای زنگ گوشی شیائومی

بعد از انتخاب قسمت مورد نظر موزیک گزینه تنظیم به عنوان آهنگ زنگ را انتخاب کنید و تمام.

انتخاب قسمتی از آهنگ برای صدای زنگ شیائومی

لینک دانلود و به روز رسانی برنامه Music شیائومی

 

تغییر صدای زنگ گوشی شیائومی از تنظیمات

این روش ساده ترین و مرسوم ترین روش تغییر صدا زنگ در تمام گوشی های اندرویدی و البته شیائومی است. کافیست تا وارد تنظیمات گوشی شوید؛ سپس به قسمت صدا و لرزش (Sound & Vibration) بروید. در بالای صفحه قسمت صدای زنگ (Ringtone) را انتخاب کنید.

قسمت صدا و لرزش در گوشی شیائومی

 

 نکته مهم: اگر MIUI شما 13 و یا بالاتر باشد یا برنامه تم ها در گوشی فعال باشد، بعد از انتخاب صدای زنگ وارد برنامه تم می‌شوید که مانند روش اول است؛ در صورتی که برنامه تم در گوشی شما غیر فعال باشد میتوانید از این روش استفاده کنید.

تغییر صدای زنگ گوشی شیائومی

در این جا مانند تصویر 4 زنگ پیشنهادی شیائومی برای شما باز می‌شود و میتوانید برای سیم یک و سیم دو یک صدای زنگ را انتخاب کنید. برای انتخاب آهنگ مورد نظر بر روی همه صدای زنگ ها کلیک کنید، در صفحه باز شده می‌توانید با انتخاب گزینه اول زنگ محلی و سپس مانند روش اول از بین سه گزینه Recorder و File Manager یا Music یک گزینه را انتخاب کنید تا موزیک مورد علاقه خود را برای صدای زنگ انتخاب کنید.

از تمام روش های گفته شده به خوبی میتوانید آهنگ صدای زنگ را در تمام گوشی های شیائومی، ردمی و پوکو تغییر دهید، درصورت وجود هرگونه مشکل و سوالی تیم فنی شیائومی ایران پاسخگو شما خواهند بود.

49 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.