چگونه گوشی هوشمند خود را در سامانه همتا رجیستر کنیم ؟

hamta-1

چگونه گوشی هوشمند خود را در سامانه همتا ثبت‌نام کنیم و استعلامی از طرح رجیستری بگیریم؟

همانطوری که می‌دانید در ایران قاچاق محصولات، مخصوصا گوشی‌های هوشمند بسیار رایج بوده است. در واقع در سال‌های گذشته درصد بالایی از گوشی‌های هوشمند بازار، به صورت قاچاق عرضه می‌شدند. به همین دلیل طرحی به نام رجیستری برای مبارزه با قاچاق گوشی‌های هوشمند به راه افتاد. این طرح، دستگاه‌های قاچاق را غیرفعال می‌کند و فقط به دستگاه‌هایی که از طریق گمرک وارد شده باشند مجوز استفاده خواهد داد.

طرح رجیستری در واقع طرحی بود که اولین بار در سال ۸۵ در کشور اجرا شد اما در ابتدا با مشکلات و بی‌برنامگی‌هایی روبرو بود. در نهایت این طرح رجیستری موبایل در سال ۸۶ متوقف شد. پس از تقریبا ۹ سال یعنی در سال ۹۴ این طرح مجددا به اجرا در آمد و در نهایت از پاییز ۹۶ مجدداً اجرا شد.

طرح رجیستری گوشی‌های هوشمند با هدف جلوگیری از واردات گوشی های قاچاق به داخل کشور پیاده‌سازی شد و به راه افتاد. اکنون رجیستری گوشی‌های هوشمند به مرحله اجرایی رسیده و یکی از اصلی‌ترین اقدامات پس از خرید گوشی‌ هوشمند است. در ابتدا سوالات زیادی برای مردم و فروشندگان وجود داشت اما اکنون این مرحله در بین مردم پذیرفته شده است.

در این میان سامانه همتا، پایگاه ثبت اطلاعات گوشی‌های هوشمند است که امکانات مختلفی را در این زمینه در اختیار مردم قرار می‌دهد. در واقع سامانه همتا برای رجیستری و استعلام رجیستری گوشی‌های هوشمند طراحی شده و تمامی گوشی‌های هوشمند خریداری شده‌ی تحت مالکیت سیم‌ کارت باید در این سامانه ثبت شده باشند. در غیر این صورت قادر به انجام فرآیندها و اقدامات مختلف نخواهند بود. در نتیجه زمانی که یک گوشی هوشمند جدید را خریداری می‌کنید، خودتان یا فروشنده باید در این سامانه ثبت نام نمایید و طرح رجیستری را برای گوشی هوشمند خود انجام دهید یا استعلام رجیستری خود را بررسی کنید تا قاچاق و غیرقانونی بودن دستگاه شما مشخص شود. در واقع مردم باید شماره سریال دستگاه خود را در سامانه همتا ثبت کنند تا بتوانند استعلامی از طرح رجیستری دستگاه خود را در اختیار داشته باشند. در ادامه مراحل استعلام طرح رجیستری گوشی هوشمند را به طور کامل آموزش خواهیم داد.

آموزش ثبت گوشی‌های تک سیم کارت به سامانه همتا از طریق وب سایت

برای اضافه کردن گوشی‌های تک سیم کارت خود به سامانه همتا از طریق وب سایت، ابتدا باید به درگاه اینترنتی سامانه همتا از طریق آدرس http://hamta.ntsw.ir مراجعه کنید.

همتا

سپس برای ورود به سامانه شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و رمز عبور موقتی که برایتان ارسال می‌شود را در بخش رمز عبور اضافه کنید و پس از وارد کردن کد امنیتی، وارد سامانه شوید.

Screenshot Hamta1

در مرحله بعد بر روی گزینه «افزودن دستگاه» کلیک نمایید و شناسه گوشی هوشمند خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که شناسه گوشی هوشمند در واقع همان شناسه ۱۵ رقمی IMEI است که برای هر دستگاه منحصربه‌فرد بوده و بر روی جعبه گوشی هوشمندتان نوشته شده است. البته می‌توانید این شناسه را با شماره‌گیری #۰۶#* نیز دریافت کنید.

Screenshot Hamta3

Screenshot Hamta4

پس از اینکه شماره شناسه گوشی هوشمند شما به درستی ثبت شده باشد پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن عملیات به نمایش در خواهد آمد.

Screenshot Hamta5

در نهایت باید بر روی گزینه «تایید» کلیک کنید و با مراجعه به بخش «مدیریت دستگاه‌ها» از پنل سمت راست، شناسه گوشی هوشمند یا به قولی همان IMEI دستگاه خود را به همراه شماره موبایلتان مشاهده کنید. همانطور که دیدید مراحل بسیار ساده بود و به راحتی و بدون هیچگونه پیچیدگی استعلام طرح رجیستری یا به قولی ثبت دستگاه شما در سامانه همتا انجام شد.

Screenshot Hamta6

آموزش ثبت گوشی‌های دو یا چند سیم کارت به سامانه همتا از طریق وب سایت

مانند حالت قبل پس از اینکه وارد سامانه شدید، باید بر روی گزینه «افزودن دستگاه» کلیک کنید.

Screenshot Hamta3

سپس شماره شناسه گوشی هوشمند شیائومی خود را وارد کرده و بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا شناسه‌ی شما ثبت شود. البته در این مرحله چون گوشی شما دو سیم کارته است با خطایی روبرو خواهید شد که باید بر روی تایید کلیک کنید.

Screenshot Hamta7

در مرحله بعد باید برای وارد کردن شناسه گوشی هوشمند Xiaomi خود روی علامت + کلیک نمایید و شناسه دوم گوشی خود را نیز وارد کنید. پس از وارد کردن شناسه دوم، پیغام موفقیت‌آمیز بودن عملیات را مشاهده خواهید کرد.

Screenshot Hamta9

Screenshot Hamta8

Screenshot Hamta10

در نهایت بر روی تایید کلیک کنید و از پنل سمت راست سایت وارد گزینه‌ی «مدیریت دستگاه‌ها» شوید. در این بخش شناسه‌ی دستگاه‌های خود را به همراه شماره‌های موبایلتان دریافت خواهید کرد.

Screenshot Hamta11

آموزش ثبت گوشی‌های تک سیم کارت به سامانه همتا از طریق کد *۷۷۷۷#

علاوه بر وب‌سایت سامانه همتا یک کد دستوری نیز برای رجیستری دستگاه‌ها ارائه شده است که عملیات را بسیار ساده‌تر انجام خواهد داد. در واقع شما ابتدا در گوشی هوشمند خود کد *۷۷۷۷# را وارد می‌کنید و شماره‌گیری را انجام می‌دهید.

Hamta Service4

در مرحله بعد از منوی ظاهر شده باید عدد ۴ یعنی گزینه افزودن دستگاه را وارد کنید.

Hamta Service5

در مرحله‌ی بعدی از شما شناسه ۱۵ رقمی IMEI درخواست خواهد شد که باید برای اضافه کردن شناسه دستگاه خود این کد را از روی جعبه وارد کنید. در نهایت با وارد کردن عدد ۱، شناسه‌ی وارد شده‌ی دستگاه خود را بررسی و سپس تایید نمایید. در نهایت پیغام موفقیت‌آمیز بودن عملیات را مشاهده خواهید کرد.

Hamta Service13

Hamta Service2

Hamta Service1

آموزش ثبت گوشی‌های دو تا چند سیم کارت به سامانه همتا از طریق کد *۷۷۷۷#

همانطور که در موارد بالا ذکر کردیم از طریق کد *۷۷۷۷# می‌توانیم دستگاه مورد نظر را وارد سامانه همتا کنیم. مانند مراحل قبلی ابتدا کد دستوری *۷۷۷۷# را شماره‌گیری کرده و سپس عدد ۴ را برای افزودن دستگاه ارسال کنید.

Hamta Service6

در مرحله بعدی شماره شناسه ۱۵ رقمی IMEI را در کادر وارد کنید و بر روی ارسال کلیک نمایید.

Hamta Service7

در مرحله بعد باید شماره موبایل خود را ثبت کنید و از آنجایی که دو یا چند سیم‌کارت برای این دستگاه ارائه شده، ابتدا مانند وب‌سایت، با یک خطا روبرو خواهید شد. به همین منظور پس از ارسال شناسه‌ی دستگاه، باید عدد ۰ را برای افزودن شناسه دیگر وارد و ارسال نمایید و سپس شماره موبایل دوم خود را ثبت و ارسال کنید. در نهایت گزینه ۱ را برای تایید عملیات ثبت و ارسال نمایید.

Hamta Service8 Hamta Service9 Hamta Service10 Hamta Service11

در پایان عملیات، یک پیغام موفقیت‌آمیز برایتان به نمایش در خواهد آمد که شناسه‌ی دستگاه و شماره‌های موبایل شما را تایید خواهد کرد.

Hamta Service12

ویدئوی آموزشی ثبت و رجیستری گوشی های هوشمند در سامانه همتا

مدیریت وب سایت
دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
  • صابر 15 تیر 1399 / 9:36 ق.ظ

    سلام دوستان عزیز سایت شما در در حال حاضر فعال یا نه؟

    • مدیریت وب سایت 17 تیر 1399 / 1:46 ب.ظ

      سلام بله فعال هستیم فقط به دلیل نوسان شدید قیمت دلار فعلا فروش نداریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *