تفاوت سری گوشی های شیائومی، ردمی، پوکو، بلک شارک چیست؟

مدیریت وب سایت
21 شهریور, 1400
13 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تفاوت سری گوشی های شیائومی، ردمی، پوکو، بلک شارک و می در چیست؟

شیائومی گوشی های خود را با برند‌های مختلف تولید می‌کند. این نام‌ها همگی زیر‌برند‌های شیائومی محسوب می‌شوند. هنگام خرید گوشی های شیائومی، برای بسیاری از کاربران سؤال پیش می‌آید که تفاوت انواع سری گوشی های شیائومی، ردمی، پوکو، بلک شارک و می در چیست؟ پیشوندها و پسوندها در گوشی های شیائومی به چه معناست؟ در این مقاله، شیائومی ایران به شما برای انتخاب و خرید گوشی شیائومی کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید.

 

گوشی های سری می (Mi)؛ گوشی های مرغوب شیائومی

گوشی های سری می (Mi) که به‌تازگی به‌نام شیائومی (Xiaomi) تغییر کرده‌اند، به‌عنوان خانواده اصلی پرچمداران شیائومی شناخته می‌شوند. به‌همین‌خاطر با مشخصات فنی قدرتمند و دوربین‌های جدید و برخوردار از کیفیت بالا تولید می‌شوند؛ تا بتوانند شرکت‌های رقیب را تهدید جدی کنند و به‌عنوان پرچمدار، رکورد‌ها را بزنند.

سری گوشی های می (Mi) یا شیائومی (Xiaomi) با پسوند های مختلی ارائه می شوند که در ادامه هر یک از آن ها توضیح می دهیم.

سری گوشی های می (Mi) یا شیائومی (Xiaomi) با پسوند های مختلفی عرضه می‌شوند؛ که در ادامه، هر یک از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

پسوند آی، تی، ایکس (i, t , X) در گوشی های شیائومی

پسوند آی، تی، ایکس (i, t , X) در گوشی های شیائومی

گوشی های شیائومی که با پسوند آی، تی و ایکس (i, t , X) تولید می‌شوند، مشخصاتی شبیه و نزدیک به گوشی های پرچمدار دارند و با اصطلاخ «قاتل پرچمدار» شناخته می‌شوند.

اولترا (Ultra)

اولترا (Ultra)

گوشی‌های شیائومی که با پسوند اولترا (Ultra) تولید می‌شوند، بالا‌رده‌‌ترین گوشی شیائومی و جزء قوی‌ترین و گران‌قیمت‌ترین گوشی‌های این برند هستند.

لایت (Lite)

لایت (Lite)

گوشی های شیائومی با پسوند لایت (Lite)، مشخصات فنی و عملکرد ضعیف‌تری نسبت به نسخه‌های عادی می (Mi) و آی، تی و ایکس (i, t , X) دارند. قیمت گوشی های سری لایت، بسیار مناسب‌تر از دیگر مدل‌هاست.

می نوت (Mi Note)

می نوت (Mi Note)

در ساخت گوشی های سری می نوت شیائومی، تمرکز روی قیمت پایین و برخورداری از منتخبی از ویژگی‌های گوشی های پرچمدار است؛ از قبیل دوربین قدرتمند، باتری پرظرفیت با شارژ سریع و صفحه نمایش با کیفیت بالا و خمیده.

می میکس (Mi Mix)

می میکس (Mi Mix)

گوشی های سری می میکس شیائومی، اغلب بالاترین مدل‌ها و گرانقیمت‌ترین گوشی های شیائومی هستند. گوشی های این سری از طراحی بدنه و مشخصات فنی جدید و بروز شیائومی بهره‌مندند. جدیدترین فناوری‌ها، معمولاً نخستین بار در سری می میکس شیائومی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 پرو (Pro)

 پرو (Pro)

گوشی های سری پرو را می‌توان دسته‌ای بین گوشی های نسخه عادی و اولترا دانست. مشخصات فنی این سری از گوشی ها، برتری اندکی نسبت به نسخه عادی دارد و قیمت آن‌ها هم کمی بالاتر از نسخه معمولی است.

گوشی های سری ردمی (Redmi)؛ میان رده های شیائومی

گوشی های سری ردمی (Redmi)؛ میان رده های شیائومی

ردمی یک نام تجاری برای خانواده‌ای از گوشی‌های هوشمند تولیدشده به‌وسیله شرکت شیائومی است، که اولین بار، ژوئیه ۲۰۱۳ معرفی شد. گوشی‌های ردمی از همان رابط کاربری شیائومی (می‌یوآی) استفاده می‌کنند. این شرکت در گذشته تحت عنوان تجاری HongMi فعالیت می‌کرده است.

گوشی های ردمی اغلب کیفیت ساخت و مشخصات فنی پایین‌تری نسبت به گوشی های سری می دارند؛ اما به‌خاطر قیمت بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌شان نسبت به سایر گوشی های شیائومی، محبوبیت بسیار زیادی میان کاربران ایرانی دارند. آن‌ها می‌توانند با هرینه‌ای معقول، یک گوشی بروز و قابل‌قبول را خریداری کنند.

انواع گوشی های ردمی | Redmi

انواع گوشی های ردمی | Redmi

گوشی های ردمی، همانند سری می، با پسوندهایی هم نامگذاری شده‌اند؛ ازجمله S و C. پسوند S به‌معنی برخورداری از مشخصات فنی بهتر و C نشان‌دهنده قیمت پایین‌تر (و قابلیت‌های فنی ضعیف‌تر) نسبت به نسخه معمولی است.

پسوند A در گوشی های ردمی

پسوند A در گوشی های ردمی

گوشی های ردمی که با پسوند A عرضه می‌شوند، پایین‌ترین و ارزان‌ترین رده گوشی‌های ردمی محسوب می‌شوند؛ که برای کاربرانی که استفاده ساده و روز مره دارند، مناسب هستند.

پسوند T در گوشی های ردمی

پسوند T در گوشی های ردمی

گوشی هایی از خانواده ردمی که با پسوند T تولید می‌شوند، مشخصات فنی و دوربین قدرتمندتری نسبت به سری عادی خود دارند. البته قیمت این رده هم کمی بالاتر است.

ردمی نوت | Redmi Note

ردمی نوت | Redmi Note

خانواده ردمی نوت ها در مقایسه با مدل‌های پایه خود یعنی سری ردمی، مشخصات فنی بالاتری دارند. همچنین نوع طراحی و کیفیت ساخت این رده هم برتر است. این مدل‌ها به‌عنوان گوشی های اقتصادی و در عین حال قدرتمند با دوربین‌های خوب شناخته می‌شوند.

سری پوکو | Poco؛ گوشی های پرچمدار اقتصادی

سری پوکو (POCO)؛ گوشی های پرچمدار اقتصادی

سری پوکو در قیاس با سری می یا دیگر پرچمداران شیائومی، از کیفیت ساخت پایین‌تری برخوردارند. مزیت و برتری رقابتی این گوشی‌ها، سخت‌افزار قدرتمندشان است که در کنار قیمت پایین، این گوشی‌ها را برای کاربران بسیار جذاب می‌کند.

انواع سری گوشی های پوکو (Poco)

انواع سری گوشی های پوکو (POCO)

پوکو که قبلاً به عنوان پوکوفون شناخته می‌شد، یک شرکت سازنده تلفن‌‌های هوشمند است که سال 2018 تأسیس شد. برند پوکو، نخستین بار آگوست 2018 به‌عنوان یک رده گوشی هوشمند میان‌رده تحت برند شیائومی معرفی شد.

پسوند C 

پسوند  C گوشی های پوکو

سری C پوکو، جدیدترین گروه از محصولات شیائومی است. به‌عنوان پایین‌ترین رده پوکوها به حساب می‌آید و برای کاربرانی که استفاده معمولی و روزمره دارند، مناسب است.

پسوند M

پسوند M

گوشی‌های دارای پسوند M، خانواده محصولات میان‌رده پوکو هستند؛ که مشخصات فنی بالاتری نسبت به سری C دارند.

پسوند X

پسوند X

سری X گوشی‌های هوشمند پرچمدار و میان‌رده از خانواده پوکو هستند، که مشخصات فنی برتری نسبت به رده‌های C و M دارند؛ اما قیمت‌شان همچنان مناسب است.

پسوند F

پسوند F

سزی F، قدیمی‌ترین گروه از محصولات پوکو هستند. پرچمداران پوکو با این پسوند عرضه می‌شوند.

پسوند GT

پسوند GT

GTها گوشی‌های ری‌برند (Rebarnd) شده نسخه‌های چین هستند. برای عرضه به بازار جهانی، نام این گوشی‌ها به برند پوکو تغییر می‌کند و پسوند GT در انتهای مدل‌شان قرار می‌گیرد.

سری بلک شارک؛ گوشی گیمینگ شیائومی

سری بلک شارک؛ گوشی گیمینگ شیائومی

شرکت بلک شارک از زیر‌مجموعه‌های شیائومی است که به تولید پرچمداران گیمینگ (مخصوص بازی) معروف است. بلک شارک با تولید گوشی های گیمینگ با قیمت‌های بسیار مناسب نسبت به سایر رقبا، سهم بازار قابل توجهی در این شاخه دارد و به‌عنوان پیشرو در تولید گوشی های گیمینگ و بزرگ‌ترین فروشنده این محصولات شناخته می‌شود.

شما از کدام گوشی‌های شیائومی استفاده می‌کنید، یا قصد خرید چه گوشی‌ای از خانواده محصولات این شرکت دارید؟

13 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.