حل مشکل وای فای گوشی شیائومی به آسان ترین روش

مدیریت وب سایت
27 دی, 1400
134 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
مشکل وای فای گوشی شیائومی

معمولاً زمانی که با گوشی شیائومی خود به شبکه وای فای متصل می شویم، به خصوص اگر در خانه یا محل کار باشیم، دچار مشکل نمی شویم و به راحتی می توانیم به WiFi متصل شویم. اما بعضی کاربران این سوالات را مطرح کرده اند که چرا گوشی شیائومی به وای فای متصل نمی شود؟ علت کند بودن سرعت وای فای در گوشی چیست؟ علت مشکل قطع و وصل شدن وای فای در گوشی چیست؟ این مشکلات ممکن هست برای کاربران به وجود بیاید. پس برای رفع مشکل وای فای گوشی شیائومی با شیائومی ایران همراه باشید.

رفع مشکل عدم اتصال به شبکه وای فای در گوشی شیائومی

مشکل وصل نشدن گوشی شیائومی به وای فای مودم و روتر ها می تواند چند علت عمده داشته باشد، ابتدا دقت کنید که دستگاه های دیگر می توانند به وای فای متصل شوند و مشکلی از از طرف روتر و مودم ها وجود ندارد. بعد از اطمینان از سالم بودن مودم وای فای خود به سراغ گوشی خود بروید و موارد زیر را بررسی کنید.

مشکل اتصال به WiFi در گوشی های شیائومی

1.موبایلتان را ریستارت کنید

یکی از روش هایی که میتوانید در ابتدا تست کنید، راه اندازی مجدد گوشی موبایل می باشد، این ترفند قدیمی بسیاری از مشکلات گوشی که به علت پر شدن حافظه موقت و … پیش می آید، را رفع میکند. بعد از راه اندازی مجدد به قسمت وای فای بروید و شبکه WiFi مورد نظر را پیدا کنید. اگر بعد از راه اندازی مجدد گوشی، همچنان با مشکل اتصال به Wifi مواجه شدید، این بار مودم/ روتر وای فای را خاموش کنید و حداقل 30 ثانیه صبر کنید و سپس آن را روشن کنید و مجدد امتحان کنید.

2.تنظیمات WiFi و شبکه را در MIUI ریستارت کنید

عدم اتصال گوشی وای فای ممکن است به دلیل یک سری تنظیمات در شبکه های تلفن همراه و بخش های وای فای باشد که از اتصال صحیح جلوگیری می کند. در صورت وجود این مشکل، بهتر است هر چیزی که ممکن است باعث ایجاد مشکل شود را از طریق مراحل زیر حذف کنید:

  • وارد تنظیمات گوشی هوشمند خود شوید.
  • سپس به منوی Connection and share بروید.
  • به قسمت Option بروید تا وای فای را ریستارت کنید.
  • و در نهایت، روی بازیابی تنظیمات کارخانه کلیک کنید و سپس گزینه تایید را انتخاب کنید.

با این دو روشی که به آن اشاره کردیم، مشکلات مربوط به اتصال Wifi حل می شود.

 

عدم اتصال به وای فای گوشی شیائومی

مشکل کند شدن وای فای در گوشی های شیائومی

مشکل دیگری که ممکن هست با آن برخورد کرده باشید، پایین آمدن سرعت وای فای در گوشی ها می باشد. اگر مشکلی در ADSL وجود نداشته باشد، در اکثر موارد مشکل خطای پیکربندی است. در ادامه به نحوه رفع این مشکل می پردازیم.

حالت ترافیک شدید را در MIUI فعال کنید

قابلیتی در MIUI برای گوشی های شیائومی وجود دارد، حالت ترافیک شدید است که برای بهبود سرعت وای فای در شیائومی به کار برده می شود؛ به همین منظور وارد تنظیمات موبایل خود شوید، وارد بخش WiFi شوید، سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • ابتدا روی WiFi assistant کلیک کنید.
  • سپس گزینه Traffic mode را انتخاب کنید.
  • در نهایت آن را فعال و Extreme mode را انتخاب کنید.

رفع مشکل عدم اتصال به شبکه وای فای در گوشی شیائومی

با تغییر در تنظیمات میتوانید فرایندهای برنامه هایی که در پس زمینه استفاده میکنیم را اولویت دهی کنید، بنابراین سیگنال WiFi را در سایر فرآیندهای پس‌زمینه مانند به‌روزرسانی، محتوای رسانه‌های اجتماعی یا سایر موارد از دست نخواهیم داد.

صرفه جویی در مصرف باتری را غیرفعال کنید

اگرچه در برخی موارد صرفه جویی در باتری می تواند بسیار مفید باشد، اما این ویژگی می تواند، امکانات تلفن همراه از جمله شبکه WiFi را محدود می کند. اگر حالت صرفه جویی در باتری را فعال کنیم، همه فرآیندها کند می شوند و ممکن هست هنگام اتصال به وای فای با مشکل پایین بودن سرعت اینترنت مواجه شوید. برای غیر فعال کردن صرفه جوی در مصرف باتری کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

  • به منوی تنظیمات > باتری و سپس عملکرد بروید و با کلیک روی دکمه آن را غیرفعال کنیم.
  • Settings> Battery & performance

مشکل کند شدن وای فای در گوشی های شیائومی

بهترین شبکه را انتخاب کنید و انتخاب شبکه خودکار را لغو کنید

با بازگشت به تنظیمات اتصال وای فای در شیائومی، شبکه های مختلفی شناسایی می شوند که در مودم خانه یا سایر محل های اتصال ظاهر می شوند. در اکثر مودم / روتر وای فای، شبکه 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز را در اختیار داریم. این شبکه ها نتایج متفاوتی را به ما ارائه می دهند، شبکه 5 گیگاهرتز سریع‌ تر و برد آن کمتر است؛ شبکه 2.4 گیگاهرتزی برد بیشتری دارد و سرعت آن از شبکه 5 گیگاهرتزی پایین تر می باشد. شما میتوانید بستگی به نیاز خود بهترین شبکه را انتخاب کنید.

برای آن که مشکل در اتصال به شبکه به وجود نیاید، کاری که انجام خواهیم داد این است که تغییر شبکه خودکار ارائه شده توسط شیائومی را غیرفعال کنیم و خودمان انتخاب کنیم به کدام شبکه با توجه به نیاز سرعت یا برد بیشتر متصل شویم.

  • با رفتن به مسیر Settings> WiFi> WiFi Assistant> Select the best networks و در نهایت غیرفعال کردن گزینه انتخاب خودکار شبکه را انتخاب کنید.

مشکل قطع و وصل شدن وای فای در گوشی شیائومی

 

 

مشکل قطع و وصل شدن وای فای در گوشی شیائومی

اگر در حال گشت و گذار در شبکه های اجتماعی یا صفحات وب هستید و ناگهان شبکه وای فای در گوشی شیائومی قطع می شود، احتمالاً حسابی ناراحت خواهید شد. اما نگران نباشید؛ برای حل مشکل، راه حل های زیر را امتحان کنید.

کانال شبکه وای فای را تغییر دهید

یکی از رایج ترین مشکلات وای فای در خانه ها، پر شدن شبکه ها است. این مشکل باعث می شود که کانال هایی که سیگنال وای فای مودم ما در آن‌ها منتشر می شود، در مواجهه با سیگنال های بسیار دیگر دچار افت شوند.

در این صورت تنها کاری که باید انجام دهید این است که به مودم وای فای خود دسترسی پیدا کنید و مراحل لازم برای تغییر شبکه آن را انجام دهید. هر مودمی روش خاص خود را برای اتصال اتصال به تنظیمات وای فای دارد. به همین دلیل بهتر است از شرکت ارائه دهنده مودم یا خدمات ADSL کمک بگیرید.

آموزش اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون هوشمند

شبکه وای فای شیائومی

تداخل با دستگاه های دیگر

قطع شدن های ناگهانی شبکه وای فای در موبایل های شیائومی می تواند به این دلیل باشد که دستگاه های مختلفی در اطراف مودم WiFi داریم که روی مودم نویز ایجاد می کنند. حتی اگر این دستگاه ها، مانند ساعت‌های هوشمندی که دارای اتصال WiFi هستند یا حتی برخی از لوازم خانگی که مبتنی بر امواج کار می کنند، به شبکه وصل نشوند، میدانی تولید می کنند که باعث قطع شدن وای فای می شود و از رسیدن امواج مودم به موبایل ما جلوگیری می کند. در این صورت کافی است دستگاه های ایجاد کننده نویز را از کنار مودم دور کنید.

در این مطلب سعی شده تا مشکلات وای فای گوشی شیائومی را بررسی کنیم و راه حل های آن ها را با شما به اشتراک بگذاریم. شما با چه مشکلاتی مواجه شدید؟

134 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.